„Kapuściński non-fiction” A.Domosławski – START

Od wczoraj na półce zagościła u mnie nowa książką. „Kapuściński non-fiction” Artura Domosławskiego. Na pewno każdy słyszał o zamieszaniu jakie ta książka wywołuje. Już w dniu premiery rozszedł się prawie cały nakład czyli 45 tysięcy książek. Świat Książki zamierza w piątek wypuścić kolejny bardzo duży nakład, więc ci którzy nie zdążyli bądź nie zdążą mają szansę kupić biografię Kapuścińskiego w niedługim czasie.

Ja dopiero otwieram ją na pierwszej stronie, ale już wiem jakich treści mogę się w niej spodziewać. Wrażenie po lekturze znajdą się w odpowiednim czasie tu na blogu.

Jest też druga książka, która ostatnimi czasy wzbudza kontrowersje. Mowa o „Nocniku” Andrzeja Żuławskiego. Na tę książkę mam niestety mniejszy apetyt i na pewno nie pognałabym po nią do księgarni tak jak pognałam za Kapuścińskim.

Ciekawe, że ostatnio książki stały się taką kością niezgody. Najpierw książka o Lechu Wałęsie, teraz o Ryszardzie Kapuścińskim i na koniec o sławach i nie tylko Andrzeja Żuławskiego. Jak tylko pojawia się książka o kimś znanym, cenionym, zwykle powszechnie szanowanym to wybucha afera.

Nie będę na razie komentować, bo nie jestem po lekturze, więc szybciutko uciekam na kanapę i macham do Was znad książki. 🙂

Reklamy

3 thoughts on “„Kapuściński non-fiction” A.Domosławski – START

  1. Kapuścinskiego kojarzę tylko i wyłącznie z wojny futbolowej…więc niewiele mogę powiedzieć. Co do Żuławskiego widziałam już parę artykułów odnośnie nowej publikacji…bywa bywa i faktycznie szkoda, że książki stają się ringiem do zemsty, do kłótni, do nieporozumień.
    Ale świata nie zmienimy więc nie ma co zbytnio próbować.
    Miłej lektury:)

  2. Dziękuję 🙂 czyta się przyjemnie. Już powoli wyrabiam sobie zdanie na tę książkę 🙂
    No niestety szkoda, ale cóż kijem rzeki nie zawrócisz czy jakoś tak 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s